Arşiv Taşımacılığı - Aksöz Nakliyat - 0532 100 18 83

Arşiv Taşımacılığı

Arşiv Taşımacılığı

Arşiv taşımacılığı işlemleri, diğer taşıma uygulamalarından tamamen farklı oluyor.  Arşiv taşımacılığı uygulamasını aşağıdaki konu başlıklarında detaylı bir şekilde anlattık. İyi okumalar dileriz.

Arşiv Taşıma İşlemlerini Nasıl Gerçekleştiriyoruz?

Kamu kurumları, bankalar, özel şirketler ve özel hastaneler gibi kurumların arşiv taşıma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Kurum ya da firmaların adres değişikliği nedeniyle, diğer eşyaların yanı sıra arşiv taşımaları gerçekleştirilir.

Arşiv taşıma, diğer eşyaların taşınması işinden ayrı bir şekilde yapılır.  Bu tür taşıma işlemlerinde, taşınacak dokümanların kategorilere ayrılması oldukça önemlidir. Taşıma için özel kutular kullanılır. Klasörler ve klasörde olmayan belgeler ayrı kutulara yerleştirilir.

Her kutunun üzerine taşınan arşiv belgesinin numarası ve neyle ilgili olduğu yazılır. Kutuların üzerine yapıştırmak için özel olarak etiket hazırlarız. Müşteri bize etiketin üzerine ne yazmamız gerektiğini söyler. Böylece onların anlayacağı şekilde kutuları kategorilendirmiş oluruz.

Arşiv Taşıma için Dikkat Ettiğimiz Hususlar

Arşiv belgelerinin güvenli bir şekilde taşınabilmesi için aşağıdaki konulara dikkat ederiz:

  • Özel olarak temin ettiğimiz Arşiv taşıma kolisi su geçirmez ve yüksek ısıya karşı dayanıklıdır.
  • Araç içerisindeki hava koşullarının ideal değerlerde olması gerekir. Aracın içinin nemli olmamasına özen gösterilir.
  • Kutu üzerine yazılan tasniflemeye göre kutular araçlara yerleştirilir.
  • Arşiv taşıma işleminde yetkililerin talimatlarına da uyarız.
Arşiv Taşıma Profesyonellik İster

Sistemli çalışma ve organizasyon, diğer taşıma işlerinde olduğu gibi arşiv taşıma işlemlerinde de olmazsa olmazlarımızdandır.

Kurumsal arşiv taşıma işlemlerinde, tasnif ve sınıflandırma işlemlerini titizlikle yerine getiririz. Çünkü sonradan fark edilen hataların telafisi oldukça uzun zaman alabilir.

Kurumsal Arşiv Taşıma

Kamu kurumlarındaki arşiv niteliğindeki belgeler 10 yıl boyunca saklanmalıdır. Yasa böyle der. Dolayısıyla belgelerin zarar görmeden belirtilen süre boyunca saklanması ya da taşınırken zarar görmemesi gerekir.

Kurumsal arşiv taşıma işlemlerinde profesyonel olan firmamız aynı zamanda deneyim sahibidir. Aksöz Nakliyat, bugüne kadar yüzlerce kamu kurumu müşterilerine arşiv taşıma konusunda hizmet vermiştir.

Uyguladığımız yöntemler sayesinde, taşıma işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tabii istediğiniz yere arşiv taşınması hizmeti sunmaktayız.

Paket taşıma ve ağır iş nakliyesi için liftli araçlarımız mevcut nakliye hizmetine göre tercih edilebilir.

Arşiv nakliyesinde dosya, belge vb ürünlerin en sağlıklı şekilde muhafaza edilmesi için sert mukavva karton koliler ile ambalajlanır.

Aksöz Nakliyat

Aksöz Nakliyat kurumsal, güvenilir ve standart sahibi nakliyat hizmetlerini müşterilerine sunmayı amaçlamaktadır. Tecrübe sahibi yönetim kadrosu ve yeni enerjisiyle Aksöz Nakliyat yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlayabilmek için en yüksek standartlarda hizmeti müşterileriyle buluşturmaktadır.