Eşya Deposu - Aksöz Nakliyat & Depolama - 0532 100 18 83

Eşya Deposu

Eşya Deposu

Eşya deposu ile ticari değeri malların ya da ev eşyalarının belirli bir süreye kadar güvenle muhafaza edildiği alanlardır. Yalnızca boş bir alanın eşya deposu olduğu sanılmasın. İçinde bulunan eşyaların güvenli bir şekilde saklanması adına, depolarda da bazı şartların yerine getirilmesi gerekir.

Eşya Deposu Nasıl Olmalıdır?

Eşya depolama kurallarının ilki güvenli olmasıdır. Güvenlik derken aslında oldukça geniş bir konuyu kast ediyoruz. İsterseniz hem eşya depolarının nasıl olması gerektiğini, hem de depolama kurallarını maddeler halinde bir arada inceleyelim:

  • Çeşitli mallar ya da ev eşyaları için depoların özel olarak düzenlenmesi gerekir. Mesela kuru gıdaların ve mobilyaların güvenle muhafaza edilmesi için depo içinin nemli olmaması gerekir.
  • Rastgele eşyaların sağa sola atılması, ideal bir depo düzeni değildir. Profesyonel anlamda depolama, sınıflandırma ile yapılır. Biz depolarımızda büyük çelik raflar kullanıyoruz. En fazla 8 metreye kadar istifleme yapıyoruz. Raf düzenimiz de bu kurala uyuyor. Her rafın önünde, içinde bulundurduğu eşya ile ilgili bilgilerin yer aldığı etiketler yer alıyor.
  • Yüksekte yer alan eşyaların zarar görmeden alınabilmesi için forklift gibi araçlar kullanıyoruz. Ayrıca transpalet aracıyla eşyaları güvenli bir şekilde depodan nakledebiliyoruz.
  • Eşya deposu düzeninde raflar arasında belirli boşlukların olması gerekir. Mesela iki insanın geçebileceği genişlikte alanların oluşturulması sağlıklı bir taşıma için şarttır. Sıkışık ortamda eşya taşımaya çalışmakla, eşyalara zarar verilebilir.
Eşya Deposu Düzeninde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Farklı bir konu başlığı ile yukarıda sıraladıklarımıza devam edelim. Eşya deposundaki gerekli hava koşullarını sağlayabilmek için klima kullanıyoruz. Havanın aynı sıcaklık derecesinde olması gerekiyor.

Ayrıca deponun güvenliğini kamera ve diğer güvenlik sistemleri ile sağlıyoruz. Aksöz nakliyat firması ile depo kiralama işlemi gerçekleştirdiğinizde güvenlikten kesinlikle emin oluyorsunuz.

Eşyalara Göre Depo Sınıflandırması

Geleneksel depolar, fabrika ya da satış mağazası yakınlarında bulunan ürünlerin saklanması için kullanılır.

Dağıtım merkezi depoları genelde kargo firmaları tarafından lojistik yardım amacıyla kullanılır.

Ev eşyaları için dizayn edilen depolarda ise eşyaların bir süreye kadar saklanması için yararlanılır. Aksöz nakliyat olarak bizin ilgilendiğimiz sınıflandırma budur. Emanet eşya depolama kavramını da bu sınıf içerisinde değerlendiriyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Depolarımız zorunlu olarak sigortalıdır. Her türlü güvenlik önlemleri alınmıştır.

En az 3 ay kalacak eşyaları depolarımıza alabiliyoruz.

Depolanacak eşyalarınızdan 2 yön yani geliş ve gidiş nakliye ücreti alınır.

Aksöz Nakliyat

Aksöz Nakliyat kurumsal, güvenilir ve standart sahibi nakliyat hizmetlerini müşterilerine sunmayı amaçlamaktadır. Tecrübe sahibi yönetim kadrosu ve yeni enerjisiyle Aksöz Nakliyat yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlayabilmek için en yüksek standartlarda hizmeti müşterileriyle buluşturmaktadır.