İstanbul Nakliye Firması - Aksöz Nakliyat - 0532 100 18 83

İstanbul Nakliye Firması

İstanbul Nakliye Firması

İstanbul nakliye firması olarak, yılların deneyimini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar binlerce müşteriye başarıyla hizmet verdik ve vermeye devam ediyoruz.

Başarılı taşımacılık serüvenimiz, yalnızca yurtiçi taşımacılığında değil, yurtdışı taşımacılığında da devam ediyor.

Bu yazıda sizlere yurtdışı taşımacılığını nasıl yaptığımızı anlatacağız.

Uluslar arası Nakliyat Nedir?

Uluslar arası nakliyat; ticari malların ya da ev eşyalarının, bir ülkeden başka bir ülkeye güvenli bir şekilde taşınması işlemidir.

Taşınmaya konu olan birçok malzeme sayılabilir. Yani yalnızca ev eşyası ya da ticari mallarla konuyu sınırlandırmak doğru olmaz. Tarihi değeri bulunan eşyaların da taşımaya konu olduğunu söyleyebiliriz.

Uluslar arası Taşımacılık ve Lojistik Kavramları

Uluslar arası nakliyat; gemi, kara ve hava yoluyla yapılır. Ülkeler arası yapılan taşımacılıkta zamanla kavramlar geliştirilmiş ve adlandırılmıştır. Mesela konşimento kavramı, gemiden malların listesidir.

Opentop, açılabilir tavanlı konteynırları tanımlar. Tehlikeli maddelerin birçoğu bu konteynırlarda taşınır. Tehlikeli maddeleri tanımlamak için de sınıflandırma yapılmıştır. Mesela sınıf 1 maddeler, tehlikeli ve patlayıcı maddeleri tanımlar.

Bunun gibi birçok örnek, ülkeler arası taşımacılıkta verilebilir.

Uluslar arası Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Uluslar arası taşımacılık ve lojistik işlerinde en kolay olan uygulama, eşyaların nakliye araçlarına yüklenmesi, oradan da gemi ya da uçaklara aktarılmasıdır. Asıl iş bundan sonra başlar.

Uçak, gemi ya da tırlara yüklenen eşyaların sorumluluğu bu aşamadan sonra eşyaların yüklendiği araca geçer.

İstanbul nakliye firması ile önemli olan taşınacak olan eşyaların varış yerine kadar güvenliğinin sağlanmasıdır. En zor iş belki de budur. Gümrük onaylarının alınması da bir başka zorlu aşamadır.

Tüm ulaşım araçları özünde güvenlidir. Amaç eşyaların hızlı bir şekilde lojistiğinin sağlanmasıdır. Hız bazen karayolu ile bazen de hava yolu ile sağlanabilir. Bazı durumlarda denizyolu ile hızlı bir ulaşım gerçekleştirilebilir.

Uluslar arası Taşımacılıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkeler arası taşımacılıkta güvenliğin, eşyaların varış yerine kadar sağlanması önemlidir. Ayrıca tüm yasal prosedürlerin eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekir. Bazı durumlarda prosedürlerin yapılması işini müşteri üstlenebilir. Bazı durumlarda da tüm işlerle, nakliyat firması ilgilenir. Önemli olan eşyaların zarar görmeden ve hızlı bir biçimde yerine ulaştırılmasıdır. Sizi instagram dan takip edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Nakliyat şirketi seçiminde temel etken firmanın ulaştırma bakanlığı onaylı yetki belgelerine sahip olmasıdır.

Nakliye hizmetinin en sağlıklı şekilde gerçekleşmesi için tüm hizmetlerimizde zorunlu olarak expertiz yapmaktayız.

İş yapma kalitesi, kullanılan paketleme malzemesi kalitesi vb etkenlerden dolayı firmadan firmaya fiyat farkı vardır.

Aksöz Nakliyat

Aksöz Nakliyat kurumsal, güvenilir ve standart sahibi nakliyat hizmetlerini müşterilerine sunmayı amaçlamaktadır. Tecrübe sahibi yönetim kadrosu ve yeni enerjisiyle Aksöz Nakliyat yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlayabilmek için en yüksek standartlarda hizmeti müşterileriyle buluşturmaktadır.